BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°
REKLAMLAR
DEMİRYOLU HATTINDA GÜZERGAH DEĞİŞİKLİĞİ

       16 Aralık 1947 yılında dönemin Cumhurbaşkanı İsmet İNÖNÜ ve Başbakan Hasan SAKA zamanında açılışı yapılan Palu, Genç ve Muş demir yolu hattında güzergâh değişikliği yapılacak.

      Palu Beyhan’da yapımı devam eden ”Beyhan 1” ve “Beyhan 2” barajları ile Bingöl Solhan’da yapılacak “Kaleköy 1” ve “Kaleköy 2 “Barajları nedeniyle su altında kalacak demir yolu hattı için Ekim ayı içinde ihale yapıldı.

      Edilen bilgilere göre, Palu, Genç ve Muş demiryolu hattında yapılacak güzergâh değişikliği ile ilgili ihaleyi kazanan, Özaltın İnşaat ve ortakları tarafından  demiryolu hattı,yaklaşık 4 yılda tamamlayacak.

Palu, Genç ve Muş demiryolu üzerinde bulunan istasyonların yerleri değişmeyecek. Sadece istasyonlar arası hatlarda bazı değişiklikler yapılacak.

      Palu, Beyhan arası demir yolu hattında herhangi bir değişiklik yapılmayacak. Beyhan’dan sonra Beyhan baraj şantiyesinin karşısında Pus mevkisinden başlayarak Horastan dağının altından Ekrek köyü Şahpiran mezrasına kadar, 10 km’lik tünel yapılacak. Devamında ise,eski hatta paralel olarak yeni hat döşenerek Muş’a ulaşılacak.

Editör

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      4785 kez okundu

Yorumlar

     26/01/2012 16:19

HADİ HAYIRLISI
Misafir -

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam69
Toplam Ziyaret474224
SİZİ DÜNYAYA TANITALIM REKLAM ALANI İÇİN ARAYIN

ÖZDEMİRTAŞ HALI YIKAMA

   Evinizdeki halıların,tertemiz  ve mis kokulu olmasını istiyorsanız. Bizi arayınız.

 
Ekrem ÖZDEMİR
Mehmet DEMİRTAŞ
 ULUKENT MAH/ELAZIĞ
Telefon